Završila Cross Liga Beretinec, najbrži Meštrić, Matačić, Horvat i Gabrić

| 29.1.2016. u 13:08h | Objavljeno u Sport

Posljednje kolo Cross lige Beretinec bilo je i najhladnije kolo do sada. Mario Horvat pobijedio je na utrci na 3 kilometra s rezultatom 14:21. Drugi je ciljem prošao Marko Novak i ostvario rezultat 14:23, dok je treći bio Edi Petak s vremenom 15:40. Na utrci od 3 kilometra kod žena najbrža je bila Jasna Gabrić s rezultatom 18:23. Ksenija Janjušević je ciljem prošla druga nakon 18:40, dok je treće mjesto osvojila Ivanka Horvat s vremenom 18:51.

U muškoj kategoriji na 6 kilometara uvjerljivo prvi je bio Josip Meštrić, koji je utrku završio za 28:52. Nino Vinković bio je drugi s vremenom 29:30, dok je treće mjesto osvojio Ivica Plantak koji je utrku završio za 30:17. Među ženama pobjedu je odnijela Maja Matačić s vremenom 34:26. Druga je bila Dina Androić, koja je utrku završila za 34:34. Jelena Sekelj je sa vremenom 36:03 osvojila treće mjesto.

U ukupnom poretku, u utrci na 6 kilometara među muškarcima najbolji je bio Josip Meštrić, drugo mjesto osvojio je Nino Vinković a treće Ivica Plantak. Među ženama, najbolja je bila Dina Androić. Drugo mjesto osvojila je Jelena Sekelj a treća je bila Andreja Migles.

U utrci na 3 kilometra, među muškarcima ukupnu je pobjedu odnio Marko Novak. Drugi je bio Mario Horvat a treći Edi Petak. Najbolja žena na 3 kilometra bila je Ivanka Horvat, druga je bila Jasna Gabrić a treća Jasna Šprem Gušić.

Cross Liga Beretinec sastojala se od 5 kola a bila je osmišljena za zabavu i druženje trkača i gledatelja nakon utrke.  Odličan odaziv natjecatelja i sve više publike svakim novim kolom pokazuje da su BBK Asi i SRD 315 Sjeverozapad, uz pomoć sponzora osmislili ligu koja je postala novo mjesto za zimska trkačka druženja u Varaždinu.

Već na prvom kolu Cross Lige Beretinec bilo je jasno da je ovo natjecanje pun pogodak. Natjecalo se čak 117 natjecatelj. Natjecatelji Cross Lige Beretinec natjecali su se u dvije kategorije - duljine 3 kilometra (sa 150 m uspona) i 6 kilometara (sa 300m uspona). Trčalo se prekrasnom prirodom beretinečkih šuma, na stazi koja je kružna i označena i prilagođena svim kategorijama.