I ove su se godine varaždinski maturanti okupili na Trgu kralja Tomislava kako bi zaplesali već tradicionalnu quadrillu, koja je u organizaciji Plesnog kluba D&D Varaždin, i oborili svjetski rekord.
Po maturante je došla Varaždinska građanska garda, koja ih je u povorci vodila gradom do Vijećnice, a tamo su ih dočekali predstavnici Grada i Županije te „varaždinski verglec“ i dva plesna para obučena u barokne kostime i na taj je način spojena kulturna baština Grada i modernog doba današnjice.
Prije samog početka službene Quadrille maturante je pozdravio gradonačelnik Goran Habuš i Vanja Horvat, predsjednica Savjeta mladih Grada Varaždina.
- Nadam se da će im uspjeti obaranje. Danas je zahvaljujući maturantima grad Varaždin dio europske i svjetske obitelji uz ostale gradove koji su se uključili u obaranje svjetskog rekorda. Ono što me još više veseli jest da imamo prepun Korzo mladih ljudi koji okreću novu stranicu u životu –istaknuo je gradonačenik Habuš te nadodao kako svima želi da i dalje budu na ponos svojim roditeljima i cijelom društvu.
Novitet ovogodišnjeg Dana maturanata je taj što su maturanti na kraju otplesali, za svoj gušt, ples po vlastitom odabiru i time završili jedan lijepi period života.
-Ove godine možemo s ponosom reći da je projekt uspio jer se preko 400 maturanata okupilo kako bi zaplesalo ovu već tradicionalnu quadrillu - rekla je Horvat te napomenula kako su se maturanti kroz cijeli mjesec pripremalii bili o svemu informirani.