Startup iz Varaždina u finalu prestižnog međunarodnog natjecanja EUREKA IIEC

Varaždinske vijesti | 4.11.2025. u 08:00h | Objavljeno u Aktualno
ZTB uređenje

Osam startupova iz cijele Hrvatske ušlo je u finale prestižnog međunarodnog natjecanja Eureka International Innovation & Entrepreneurship Competition (EUREKA IIEC).

Dok svijet traži nova rješenja za klimatske, zdravstvene i društvene izazove, ovo međunarodno natjecanje postalo je globalna pozornica za najhrabrije i najpametnije ideje koje spajaju znanost, poduzetništvo i viziju održive budućnosti.

U suradnji sa Zagrebačkom školom ekonomije i menadžmenta (ZŠEM), Hrvatska i ove godine ima čast biti domaćin završnice koja će 20. studenog okupiti dvadeset finalista čije inovacije pomiču granice mogućeg i pokazuju kamo ide svijet.

Među njima je DELTAsort iz Varaždina koji nudi robote koji automatiziraju razvrstavanje otpada u malim i srednjim pogonima, čineći recikliranje dostupnim i ekonomičnim.

Eureka IIEC u Hrvatskoj se održava već drugu godinu zaredom i mladim inovatorima nudi neprocjenjivu priliku za umrežavanje i stjecanje poslovnih kontakata koji mogu pomoći u realizaciji njihovih projekata i proširenju poslovanja.

Ovogodišnji finalisti EUREKA IIEC-a pokazuju da inovacije više nisu privilegija laboratorija i korporacija.

One dolaze iz radionica, startupova i sveučilišta, iz mašte ljudi koji vjeruju da se svijet može promijeniti pametnom idejom.

Od zelenih tehnologija i biomedicine do umjetne inteligencije i društvenih projekata, ovih dvadeset ideja ne samo da pomiče granice znanosti, nego i oblikuje budućnost u kojoj tehnologija ima ljudsko lice.