- Naftni terminal i JANAF osiguravaju energetsku sigurnost građana hrvatske i okruženja, istaknuo je predjsednik Vlade RH Andrej Plaenković prilikom boravka u Primorsko-goranskoj županiji.
U Omišlju je predsjednik Vlade RH sa suradnicima obišao LNG terminal, naglasivši da se dalekosežna odluka o realizaciji ovog projekta pokazala se ključ
nom za sigurnost opskrbe plinom.
-Na JANAF-ovom terminalu odvija se stabilna otprema nafte doprinosimo i regionalnoj energetskoj sigurnosti, osobito u okolnostima globalnih izazova, ukazao je Plenković te dodao da je tu došlo 150 brodova, od čega 67 posto iz SAD-a, a u zadnje vrijeme 15 brodova s naftom za MOL-
U Kraljevici je potpisan ugovor o izgradnji poddionice Križišće – Jadranovo u sklopu autoceste A7.
-Zaokružujemo puni profil svih relevantnih prometnih pravaca koji prolaze kroz Primorsko-goransku županiju, napomenuo je premijer koji se sa suradnicima sastao s gradonačelnicom Rijeke Ivom Rinčić i županom Ivicom Lukanovićem te posjetili Jadroliniju i ACI.
