Zlatna medalja za robotičare iz 1. OŠ Varaždin na natjecanju u Austriji Foto: Školski portal

Zlatna medalja za robotičare iz 1. OŠ Varaždin na natjecanju u Austriji

I.D./Varaždinske vijesti | 4.4.2016. u 18:32h | Objavljeno u Društvo

Hrvatska je na otvorenom međunarodnom natjecanju u austrijskom Innsbrucku, održanom proteklog vikenda, sudjelovala s 10 ekipa i osvojila devet medalja: 4 zlata, 3 srebra i 2 bronce, piše Školski portal.

Među učenicima koji su u Austriji predstavljali Hrvatsku bili su i učenici 7. razreda 1. Osnovne škole Varaždin - ekipa Cveteki: Noa Šoić i Sven Vojnović, te Ekipa Ludbreg -  Antonio Vlahović i Dean Capan iz Srednje škole Ludbreg.

Ekipa Cveteki osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju u kategoriji Rescue Line Primary te još jednom potvrdila svoje rezultate iz Hrvatske lige robotičara, dok je ekipa Ludbreg u kategoriji Co Space Secondary osvojila peto mjesto.

Zlatne medalje osvojila je i Ekipa Anbet u kategoriji Rescue Line Secondary - Andro Katanec, 2.raz. III. Gimanzija Zagreb i Elizabeta Tedeško, 4.raz. II. Gimnazija Zagreb, Ekipa Croatian robotic association Matej Novosad, 2.raz. XV. Gimnazija Zagreb i Janko Pribičević, 1.raz. Gimnazija Benedikta Kotruljevića, Zagreb u kategoriji Rescue Maze, dok je u kategoriji Soccer Light Primary  najbolja bila ekipa Croadriatic – Dorijan Gudelj, Antonio Nikolić i Ivan Lozančić, Udruga mladi robotičari Split.

Srebrne medalje osvojili su ekipa Fibra – Branimir i Filipa Ćaran, 3. i 4.raz. SŠ Dugo Selo u kategoriji Rescue Line Secondary, ekipa Bulbs & Wires – Grgur Premec i Domagoj Ćurić, učenici 7.raz. 1.OŠ Dugave, Zagreb u kategoriji Rescue Line Primary, te u kategoriji ON Stage Secondary - ekipa Plavi Jadran - Kate Pavišić i Ante Kraljević, Gimnazija Bol i Frane Radić, Dora Marinković i Ana Mikulić, 8,raz. OŠ Bol, Bol.

Brončane medalje u kategoriji Soccer Light Secondary osvojila je Ekipa Školska knjiga – Matko Pribičević, X.Gimnazija Zagreb, Roko Parać, XV.Gimnazija Zagreb i Petar Slaviček, Gimnazija Hvar, kao i ekipa CRObotix – Filip Jakšić i Albert Gajšak, 4.raz. Gimnazija Karlovac u kategoriji Rescue Line Secondary.