Završen drugi dan natjecanja na EHF EURO U-18 u Varaždinu

Reprezentacija Njemačke je potpuno nadigrala Mađarsku Reprezentacija Njemačke je potpuno nadigrala Mađarsku Foto: EHF

Utakmicama 2. kola u skupinama C i D u varaždinskoj Areni nastavljen je EHF EURO U-18. U prvoj utakmici današnjeg programa, u susretu jučer poraženih reprezentacija, Slovenija je zasluženo pobijedila Poljsku 32:22, poluvrijeme 17:10. Najučinkovitiji kod Slovenaca bio je Tilen Grobelnik s 9 golova, dok je kod Poljaka Michal Scistowicz postigao 6 golova.

U drugom susretu sastali su se Švedska i Island, a slavio je Island 29:24, poluvrijeme 14:12. U trećem susretu programa Njemačka je pobijedila Mađarsku 29:18, poluvrijeme 14:10,a u posljednjem susretu dana Španjolska je svladala Rusiju rezultatom 32:15, poluvrijeme 11:7.

Hrvatska je večeras došla i do druge pobjede u Koprivnici svladavši Izrael 30:27.

Sutra je dan odmora, a prvenstvo se nastavlja u nedjelju, od 14.30 sati,utakmicom između Slovenije i Islanda. Od 16.30 sati sastat će se Švedska i Poljska, u 18.30 sati Njemačka i Španjolska, a od 20.30 igrat će Rusija i Mađarska.