Marin Ranteš Foto: Red Bull

| 21.8.2018. u 11:08h | Objavljeno u Sport

Varaždinski BMX vozač slobodnim stilom, Marin Ranteš, proteklog vikenda je nastupio na jakom međunarodnom natjecanju u Salt Lake Cityju, Nitro World Games, te je osvojio veoma dobro 6. mjesto.

U četvrtfinalu je u konkurenciji od 24 vozača osvojio 10. mjesto sa 74.20 bodova te se plasirao u polufinale, dok je u polufinalu u konkurenciji od 12 vozača ostvario 6. mjesto sa osvojenih 82.80 bodova. U finalu je u prvoj vožnji osvojio 81.60 bodova, u drugoj vožnji je iskoristio samo 26 sekundi od mogućih 45 sekundi i osvojio 46.20 bodova, dok je u trećoj vožnji ostvario 72 boda. Na kraju finala je bio 6. s rezultatom iz prve vožnje, dok je natjecanje osvojio Australac Logan Martin s 91,40 bodova.

Sjajan je to rezultat s obzirom da je ovo za Ranteša bilo prvo natjecanje u kojem je vozio bowl stazu, betonski skate park s visokim rampama, koje do sada nije imao priliku isprobati.

Njegovu vožnju na natjecanju možete vidjeti na videu kod vremena 28:39.