FOTO Varaždin protiv Istre 1961 sedam minuta prije kraja primio izjednačujući gol iz kaznenog udarca Foto: Krešimir Đurić

| 8.3.2024. u 18:41h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice,završilo je bez pobjednika 2:2. Ove sezone to je 12 susret varaždinske momčadi koji je okončan bez pobjednika. Izjednačujući gol Varaždin je primio sedam minuta prije kraja iz kaznenog udarca, Varaždin je imao 50 posto posjed lopte, 9 udaraca prema golu, od kojih su 3 bila u okvir gola i 4 kornera, a gosti 12 udaraca prema golu, 4 u okvir i 4 kornera.

U 3. minuti nadoknade teren je napusti Dabro a ušao Domjanić.

čatiri minute sudačke nadoknade.

U 86. minuti na terenu je Lisica umjesto Čalušića.

u 85. minuti Poldrugač je pao u kaznenom prostoru Istre, sudac se nije oglasio.

U 83. minuti precizan s bijeele točke bio je Matej Vuk za 2:2.

U 82. minuti kazneni udarac za Istru 1961 kod ubačaja s desne strane lopta je u ruku pogodila Šegu.

U 80. minuti Drožđek s pet metara loptu šalje preko gola. Lopta mu je ubačena po zemlji s desne strane od Poldrugača.

U 77. minuti opomenut je Marešić.

U 74. minuti umjesto Belcara na terenu je Poldrugač.

U 71. minuti korner za Istru 1961 s lijeve strane, nema opasnosti.

U 64. minuti kod Istre su na terenu Vuk i Filet, a uzašli su Petrusenko i Lawal.

U 63. minuti dvije izmjene kod Varaždina,umjesto Mitrovskog i Lusavca na terenu su Drožđek i Marina.

U 61. minuta novi korner s desne strane.

U 60. minuti korner za Varaždin s desne strane.

U 53. minuti Valinčič šalje loptu u mrežu, ali s vanjske strane.

Počelo je drugo poluvrijeme, Istra je krenula sa centra.

Kraj prvog dijela, na odmor se odlazi s prednošću Varaždina od 2:1. Varaždin je imao 55 posto posjed lopte, 6 udarca prema golu, tri u okvir gola i jedan korner. Gosti 7 udaraca prema golu, 3 u okvir gola i 2 kornera.

Jedna minuta sudačke nadoknade.

U 43. minuti gosti su smanjili na 2:1. Ubačaj s desne strane na pet metara od gola dočekao je Valinčić i glavom loptu poslao u lijevu stranu gola. Zelenika je imao loptu na ruci, ali je nije uspio zaustaviti.

U 41. minuti opomenut je Mitrovski.

U 34. minutu Valinčić puca sa 16 metara Zelenika brani, kao i udarac nakon toga. Dvije obrane Zelenike.

U 30. minuti 2:0 za Varaždin. Marko Dabro je s 18 metara loptu poslao u desnu stranu gola nemoćnog Majkića.

U 23. minuti Vukčević je ubacio pred gol s desne strane,Šego je iz blizine pucao, ali je igrač Istre blokirao i lopta je otišla u korner.

GOOOOL Varaždin od 16. minute ima vodstvo protiv Istre 1961 rezultatom 1:0. Akcija Varaždina išla je po lijevoj strani, Šego je sa zemlje, nakon što se oslobodio pratnje, dao loptu po zemlji pred gol, gdje se, iako čuvan od suparničkog igrača, najbolje snašao Mitrovski i iz blizine loptu poslao u mrežu.

U 9. minuti Devetak puca s 20 metara preko gola Zelenike.

U 8. minuti prvi korner na utakmici i to za goste s lijeve strane.

U 5. minuti slobodan udarac Postonjskog s oko 25 metara, loptu tučenu u desnu gornju stranu gola Majkić je obranio, stvorila se gužva u kaznenom prostoru Istre ali sve je dobro završilo po goste.

Počela je utakmica, Varaždin je prvi krenuo sa centra.

Istra 1961 počet će u zelenim dresovima u sastavu: Majkić, Hujber, Čuić, Marešić, Matheus, Petrusenko,Valinčić, Čalušić, Devetak, Majstorović i Lawal.

Varaždin će utakmicu početi u  tamnim dresovima sastavu: Zelenika, Ba, Postonjski, Belcar, Šego, Lusavec, Mitrovski, Vukčević, Dabro, Boršić i Jelenić. Na klupi su: Mamić, Bašić, Nekić, Poldrugač, Drožđek, Vuk, Mištrafović, Marina, Gudelj, Škaričić, Domjanić, Levanić.

Sudit će Toni Dadić iz Zagreba, a pomagat će mu Luka Pušić iz Zagreba i Vedran Đurak iz Svetog Ivana Zeline. VAR sudac je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, a pomagat će mu Kruno Šarić iz Županje.

U varaždinskim se redovima priželjkuje pobjeda, šesta u ovom prvenstvu, a gosti, iako oslabljeni neigranjem tri standardan igrača, među kojima je i Erceg, nadaju se pozitivnom ishodu.

Na Gradskom stadionu u Varaždinu u 17 sati počeO JE susret 26. kola SuperSport HNL u kojem će Varaždin ugostiti Istru 1961.