Varaždin izgubio 2:0 na Rujevici golovima u posljednjih 10 minuta, oba gola postignuta nakon prekida

| 3.3.2024. u 16:59h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Rijeka je pobijedila 2:0, golovima svojih stopera u posljednjih 10 minuta susreta, a strijelci su bili Galešić u 80. i Mitrović u 90. minuti, pri čemu su oba gola postignuta nakon prekida. Varaždin je imao 37 posto loptu u svom posjedu, 4 udarca, dva u okvir gola i 5 kornera, a domaćin 8 udaraca 3 u okvir gola i 2 kornera. Na golu Varaždina debitirao je 18-godišnji Domagoj Mamić.

Tri minute sudačke nadoknade.

U 90. minuti 2:0 za Rijeku nakon ubačaja Pašalića s lijeve strane pred golom Varaždina loptu je u padu sa osam metara u mrežu poslao Mitrović. Ponovno je prekid bio koban po varaždinsku momčad.

U 88. minuti novi korner za varaždin s lijeve strane. Lopta je preletjela sve u 16 metara, gol aut.

U 87. minuti pucao je Poldrugač iz daljine, pored gola.

U 87. minuti korner za varaždin, četvrzi, prvi u nastavku, s lijeve strane.

U 85. minuti umjesto Lusavca na terenu je Domjanić.

U 84. minuti opomena nekome na klupi Rijeke.

U 82. minuti umjesto Marića na teren ulazi Veiga.

Umjesto Marine na terenu je Mištrafović.

U 80. minuti vodstvo Rijeke golom Galešića. Ubačaj s desne strane iz kornera, uslijedila je povratna lopta glavom s druge vratnice pred gol Varaždina, gdje ju je dočekao Galešić i poslao glavom u mrežu. Opet je prekid bio koban po varaždinsku momčad.

U 79. minuti korner za Rijeku, drugi na susretu.

6855 gledatelja prati susret na Rujevici.

u 78. minuti opomenut je Banda zbog prekršaja nad poldrugačom.

U 76. minuti puca Šego u padu iz kaznenog prostoraa, mema opasnosti.

U 74. minuti treća izmjena kod Varaždina, umjesto Mitrovskog ulazi Poldrugać.

U 71. minuti Šego je probio lijevu stranu, pucao i pogodio mrežu, ali s vanjske strane.

U 71. minuti u donrom napadu Varaždina Belcar se poskliznuo u kaznenom prostoru Rije,e

u 69. minuti umjesto Selahija na teren ulazi Banda.

U 67. minuti igrači Rijeke traže kazneni udarac nakon auta. Skočio je Ba, lopta je udarila Marinu, domaćini smatraju u ruku, ali sudac odmahuje rukama. U nastavku akcije Obregon puca škaricama s ruba kaznenog prostora pored gola.

Kod domaćih ući će Banda čini se.

U 64. minuti Mitrovski je ostao ležati nakon prekršaja Gode.

u 62. minuti 5:0 je u udarcima prema golu za domaćina, od čega je jedan udarac išao u okvir gola.

U 61. minuti Hodža s ruba kaznenog prostora puca prema golu, ali pogađa Jelinića u tijelo u bloku.

U 58. minuti udarac Pašalića s dvadsetak metara s desne strane, pored gola.

U 57. minuti lopta ubačena za Obregona u kaznenon prosztoru Varaždina, Obregon puca glavom, ali preslabo.

U 49. minuti ubačaj Rijeke s lijeve strane, ali lopta od Škaričića završava u rukama Mamića.

U 16:11 počelo je drugo poluvrijeme po sunčanom vremenu. Rijeka je krenula sa centra.

Pred drugo poluvrijeme mijenjat će čini se oba trenera. Kod Varaždina ući će Gudelj i Škaričić. Izašli su Boršić i Dabro, igrači koji su imali žute kartone iz prvog dijela. kod Rijeke umjesto Petrovića na terenu je Obregon, a umjesto Bogojevića na terenu je Goda.

Kraj prvog dijela na odmor se odlazi s 0:0. U prvom dijelu Varaždin je imao 33 posto posjed lopte bez udarca je prema golu Rijeke, dok je domaćin imao tri udarca prema golu i jedan korner, a Varaždin 3. Najveće prilike u prvom dijelu propustili su Dabro i Radeljić. U 16. minuti nakon kornera, Labrović je loše istrčao, lopta je došla na drugu vratnicu gdju je je dočekao Ba i  nogom vratio pred gol za Dabru, ali ovaj iz neposredne blizine,tri metra od gol-linije, iako sam i neometan, nijr uspio pogoditi mrežu. U 33. minuti bio je ubačaj s lijeve strane u kazneni prostor Varaždina, Radeljić je od prve pucao ali prebacio sa sedam metara gol Mamića.

U 6. minuti prekršaj nad mitrovskim pred golom Varaždina, ali Čulina daje slobodan udarac Rijeci. izvest će ga Galešić sa 30 metara.

Šest minuta sudačke nadoknade.

U 45. minuti jedan igrač Rijeke opstao je ležati na travi. riječ je o Galešiću.

U 40. minuti u kaznenom prostoru ostali su ležati Hodža i Ba, ukazuje se obojici pomoć. hoće čli se aktivirati VAR? Traje VAR provjera. Ide  Čulina pogledati na monitor. Dugo gleda znači nije siguran što je bilo. Na kraju ipak u 43. minuti pokazuje da nema 11-terca za Rijeku.

U 38. minuti ubačaj Smolčića s dene strane, preletjelo sve u 16 metara Varaždina.

Kod aut linije srušen je Vukčević i bit će slobodan udarac u 37. minuti s desne strane za Varaždin.

U 35. minuti korner za Varaždin s lijeve strane. Ubacit će mitrovski.

U 33. minuiti ubačaj s lijeve strane, Radeljić je od prve pucao ali prebacio sa sedam metara gol Mamića. Radeljić neće moći nastaviti utakmicu, izlazi izvan terena. a umjesto njega ulazi Mitrović.

U 31. minuti Mamić sigurno hvata u ruke ubačaj s lijeve strane.

U 28. minutu prekršaj Dabre mad Radeljićem u želji da dođe do lopte. Radeljiću se ukazuje pomoć. Opomenut je Dabro. Drugi žuti karton igračima Varaždina.

U tijeku je 26. minuta, Varaždin ima 35 posto posjed lopte,

Gooool Dabre u 23. minuti, koji je pobjegao obrani Rijeke i sa 18 metara prebacio istrčalo Labrovića. ali podignuta je zastavica. Nakon VAR provjere potvrđeno je zaleđe, ništa od vodstva Varaždina.

U 22. minuti Belcar je zaustavljen pred golom rijeke, ali Čulina smatra da nije prekršaj.

U 16. minuti nakon kormera, Labrović je loše istrčao, lopta je došla na drugu vratnicu gdju je je dočekao Ba i  nogom vratio pred gol za Dabru, ali ovaj nije iz neposredne blizine,tri metra od gol-linije, iako sam i neometan, uspio pogoditi mrežu. Velika prilika za Varaždin.

U 16. minuti kormer za Varaždin, zamalo auto gol selahija.

U 15. minuti pucao je Pjaca sa 18 metara, lopta je pogodila Bogojevića u glavu i bit će gol aut.

u 14. minuti Pašalić pada u desnoj strani kaznenog prostora Varaždina, Čulina pokazuje da nema prekršaja.

U 12. minuti ubačaj s desne strane u 16 metara, Labrovićć lovi loptu u pet metara.

U 12. minuti na Rujevici se skandira uvredljivo na račun krovne organizacije hrvatskog nogometa.

Na početku susreta lopta više u posjedu Rijeke.

U 6. minuti korner za Rijeku s desne strane. Šego je fauliran u vlastitom kaznenom prostoru, ali Čulina ne vidi. Belcar je rasčistio nakon kornera.

U 5. minuti Boršić je dobio opomenu zbog prekršaja na sredini terena nad Pašalićem.

U 3. minuti prebacivanje lopte na 11 metara od gola za Hodžu, koji je, iako potpuno sam, nije zahvatio loptu, ali bilo je i zaleđe.

U 15:02 počela je utakmica, Varaždin je prvi krenuo sa centra.

Trener Rijeke Željko Sopić odlučio se za sljedećih 11:Labrović, Galešić, Petrović, Selahi, Pjaca, Marić, Hodža,Radeljić, Smolčić, Bogojević i Pašalić. Rijeka je u bijelim dresovima.

Na klupi će svoju priliku za nastup čekati Bašić, Lesjak, Nekić, Poldrugač, Vuk, Mištrafović, Levanić, Gudelj, Škaričić, Domjanić i težak.

Trener i sportski direktor Varaždina Nikola Šafarić odlučio je da će na golu debitirati osamnaestogodišnji Domagoj Mamić, inače golman juniroa Varaždina, a u polju su još Ba, Belcar, Šego, Lusavec,koji je kapetan momčadi. Mitrovski, Vukčević, Dabro,Marina, Boršić i Jelenić. Varaždin je u plavim dresovima.

U momčadi Varaždina, zbog tri žuta kartona, nema Zelenike, Postonjskog i Drožđeka.

Sudac je Ante Čulina iz Zagreba, a pomagat će mu sugrađani Dario Kolarević i Dejan Vuković, a četvrti je sudac Fran Jović, također iz Zagreba, dok su VAR sobi Patrik Kolarić iz Čakovca i dejan Zobenica iz Velike Gorice

Od 15 sati na solidno popunjenoj riječkoj Rujevici po oblačnom vremenu, a nakon kišnog prijepodneva, i uz temperaturu zraka od 12 Celzijevih stupnjeva, igrat će se utakmica 25. kola SuperSport HNL između Rijeke i Varaždina.