Nakon četiri godine Varaždin došao do druge pobjede na Poljudu, utakmicu odlučio Drožđek u 67. minuti Foto: arhiva Varaždinske vijesti

| 5.5.2024. u 18:56h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je pobijedio Hajduk na Poljudu rezultatom 1:0, golom Domagoja Drožđeka u 67. minuti. Druga pobjeda Varaždina na Poljudu, prvu su ostvarili 2020. godine. Varaždin je imao 39 posto posjed lopte, 9 udaraca prema golu, dva u okvir gola, a Hajduk 5 udaraca, jedan u okvir gola. Varaždin je danas nanio sedmi poraz Hajduku na Poljudu ove sezone, a s ova tri boda vratio se na 6. mjesto s 39 bodova, dva više od sedmoplasirane Istre 1961.

U 95. minuti opomenut je Kleinheisler.

U 93. minuti slobodan udarac za Varaždin s lijeve strane. Kao skraćeni korner. Aut za Varaždin, nakon ubačene lopte Postonjskog.

U 92. minuti udarac iz daljine Vukčevića, odlazi pored gola.

Igrat će se još 5 minuta sudačke nadoknade vremena.

U 89. minuti teren napušta strijelac Domagoj Drožđek, umjesto njega ulazi Gudelj, dok umjesto Lusavca ulazi Marina.

U 86. minuti ubačaj Durdova s desne strane, ali Pukštas sa 7 metara puca glavom preko gola.

U 84. minuti udarac Prpića iz daljine, lopta odlazi daleko od gola Silića.

U 84. minuti prekid utakmice, jer će se pomoć ukazivati Drožđeku koji je ostao ležari na sredini terena.

U 82. minuti izmjena kod Hajduka, u igru ulazi debitant Durdov, a izašao je Benrahou.

U 77. minuti slobodan udarac za Hajduk, prilika za ubačaj u kazneni prostor Varaždina. nema opasnoti po gol Silića.

U 76. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Mitrovskog na teren ulazi Mištrafović.

U 74. minuti korner ua Hajduk s lijeve strane, lopta završava u rukama Silića.

U 71. minuti opet je pucao Drožđek s 20 metara preko gola. bio je to osmi udarac Varaždina prema golu Hajduka koji je imao samo tri udarca prema golu. U okvir gola je 1:2.

GOOOOOOL U 67. minuti Drožđek dovodi Varaždin u vodstvo. Hajduk je izgubio loptu na sredini terena, osvojiu ju je Boršić, koji je s loptom došao pred kazneni prostor i u lijevoj strani odigrao za drožđeka. napadač Varaždina oslobodio se Uremovića i s lijeve strane sjajnim udarcem loptu poslao u lijevu stranu gola nemoćnog Buljana.

U 65. minuti korner za Hajduk s desne strane. Ukazuje se pomoć Boršiću, kojeg je lopta pogodila u glavu. Korner je izveo Benrahou, nema opasnosti po gol.

U 62. minuti s oko 20 metara pucao je Benrahou, Silić hvata loptu.

U 61. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Dabre na terenu je Šego. kod Hajduka izašao je Krovinić a ušao Kleiheishler, a umjesto Kalika na terenu je Odjidja Ofoe.

Utakmicu prati 12 027 gledatelja, objavio je službeni spiket na stadionu.

U 57. minuti korner za Varaždin s lijeve strane, nakon udarca Mitrovskog. Korner  je izveo Postonjski nema opasnoti.

U 56. minuti opomenut je Karlo Lusavec.

Sudac Dadić gleda monitor. Dosta dugo traje pregledavanja snimke. Na kraju je u 54. minuti Dadić odlučio da nema kaznenog udarca.

U 50. minuti Ba se poskliznuo u svom vlastitom kaznenom prostoru i pao, pao je i Sigur, ali nije suđen kazneni udarac. VAR provjera.

Počelo je drugo poluvrijeme, Varaždin je krenuo sa centra.

Izmjena i kod Varaždina, umjesto Jelenića na terenu je Lesjak.

Uoči početka drugog poluvremena kod Hajduka teren su napustili Trajkovski i Moufi, a ušli su Kalinić i Perišić.

U isčekivanju smo drugog poluvremena, kod Hajduka se zagrijava Perišić, a ući će i Kalinić.

Kraj prvog dijela, na odmor se odlazi s 0:0. Varaždin je imao 45 posto loptu u svom posjedu, uputio je četiri udarca prema golu domaćina, od kojih je jedan bio u okvir gola, dok je Hajduk imao dva udarca prema golu.U kornerima je bilo 1:1. Od prilika Varaždina treba izdvojiti 20. minutu, kada je ubačaj s desne strane Boršića na pet metara dočekao Drožđek i pucao glavom, ali preko gola. U 37. minuti Vukčević je ubacio loptu s desne strane, na 7 metara od gola bio je Postonjski, koji je od prve loptu uputio u lijevi donji kut golmana Buljana, koji je uhvatio loptu. Bio je to prvi udarac na susretu u okvir gola.

Minuta sudačke nadoknade.

U 45. minuti udarac Mitrovskog sa 18 metara, lopta odlazi pored gola.

U 44. minuti zvižduci navijača na Poljudskom stadionu, nezadovoljnih igrom Hajduka.

U 39. smo minuti, po 5 prekršaja s obje strane.

U 37. minuti Vukčević je ubacio loptu s desne strane, na 7 metara od gola bio je Postonjski, koji je od prve loptu uputio u lijevi donji kut golmana Buljana, koji je uhvatio loptu. Prvi udarac na susretu u okvir gola.

U 34. minuti Brekalo je pucao s 18 metara, pogodio je Postonjskog u bloku.

U 30. minuti kraći prekid jer se ukazuje pomoć Lusavcu.

U tijeku je 26. minuta, posjed lopte je na strani Hajduka, 54:46 posto. Za sada nema udaraca u okvir gola.

U 21. minuti kraći prekid jer se ukazuje pomoć Vukčeviću.

U 20. minuti ubačaj s desne strane Boršića na pet metara gdje se našao Drožđek i pucao glavom, ali preko gola. Dobra prilika za Varaždin.

U tijeku je 19. minuta, nema uzbuđenja ni pred golom Hajduka, a ni Varaždina.

U 13. minuti slobodan udarac za Hajduk s lijeve strane, prilika za ubačaj u kazneni prostor Varaždina. nema opasnosti po gol Silića.

U 10. minuti udarac Krovinovića s oko 25 metara pored gola

U 9. minuti korner za Hajduk s lijeve strane.

U 5. minuti Trajkovski je s desne strane u kaznenom prostoru Varaždina, puca, Ba blokira, ali nema kornera jer je označeno zaleđe.

U 3. minuti korner za Varaždin s lijeve strane. Izvest će ga Postonjski, nema opasnosti po gol buljana.

Počela je utakmica, prvi su s centra krenuli igrači Hajduka.

U momčadi Hajduka nema Livaje, zbog ozljede, dok je Perišić na klupi. Hajduk će početi u bijelim dresovima, sa sljedećim sastavom:Buljan, Prpić, Kalik, Benrahou, Moufi, Sigur,Pukstas, Krovinović, Uremović, Trajkoviski, Brekalo.

U početnih 11 Varaždina, u plavim dresovima, na golu će biti debotant u prvenstvu Josip Silić, dok je Oliver Zelenika na klupi za pričuve. U polju su Ba, Postonjski,Drožđek, Lusavec,Mitrovski, Vukčević,Dabro, Boršić, Jelenić i Škaričić.

Na klupi su,uz Zeleniku, Lesjak, Poldrugač, Šego, Vuk, Šegović, Mištrafović, Marina, Gudelj i Domjanić. Nema kartoniranog Nekića, te ozlijeđenih Blecara i Vukušića

VAR sudac je Ante Čuljak iz Zagreba, a asistent mu je Bojan Zobenica iz Velike Gorice.

Sudac je Toni Dadić iz Zagreba, a pomagat će mu Vedran Đurak iz Svetog Ivana Zeline i Vinko Podrug iz Zagreba, dok je četvrti sudac Ante Čulina iz Zagreba.

Od 17 sati i 1 minutu na splitskom Poljudu, po sunčanom i toplom vremenu,uz temperaturu zraka od 22 Celzijeva stupnja, počela je utakmica 33. kola SuperSport HNL između Hajduka i Varaždina.