Uvjerljiva pobjeda Hrvatske u drugom krugu natjecanja na EP u Poljskoj

Uvjerljiva pobjeda Hrvatske u drugom krugu natjecanja na EP u Poljskoj Foto: HRS

U prvoj utakmici drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva u Poljskoj reprezentacija Hrvatske je večeras u Krakowu pobijedila reprezentaciju Makedonije, koju trenira hrvatski trener Ivica Obrvan, rezultatom 34:24. Na poluvremenu rezultat je bio 17:13. Ovom pobjedom Hrvatska je osvojila nova dva boda i izjednačila se na vrhu tablice s Francuskom, Norveškom i Poljskom, koje imaju po četiri osvojena boda.

Hrvatska je vrsta od početka utakmice imala vodstvo, koje je u 39. minuti iznosilo osam golova razlike (24:16), a u 46. i 50. minuti ta je razlika bila i 10 golova razlike (28:18), kojom je i završen susret. Najučinkovitiji u hrvatskom sastavu bili su Ivan Slišković sa šest golova, te Manuel Štrlek i Marino Marić s po pet golova, a kod Makedonaca Deajn Manaskov postigao je 7 golova. Hrvatski vratar Mirko Alilović imao je 11 obrana.

Sljedeću utakmicu reprezentacija Hrvatske igrat će u subotu, 23. siječnja u 18 sati i 15 minuta protiv Francuske, koja je danas pobijedila Bjelorusiju 34:23