U derbi susretu 12. kola Premijer lige Dabrovi došli do 7. prvenstvene pobjede

Tomislav špruk večeras je bio strijelac 3 gola za momčad Dabrova Tomislav špruk večeras je bio strijelac 3 gola za momčad Dabrova Foto: Dražen Novosel

U derbi susretu 12. kola Premijer rukometne lige večeras je u varaždinskoj Areni GRK Varaždin 1930 pobijedio momčad Umaga rezultatom 25:23, poluvrijeme 13:10 za goste. Domaćin je loše odigrao prvi dio, a igrač gostiju Nikola Šolić bio je pucački nezaustavljiv, što je dovelo do toga da je Umag bio u stalnoj rezultatskoj prednosti, koja je iznosila i 6 golova, no na odmor se otišlo s podnošljia 3 gola prednosti za goste.

U nastavku susreta Dabrovi su pojačali igru u obrani, razbranili su se Meštrić i Špikić, pa je u 37. minuti golom Zobeca domaćin izjednačio na 15:15, da bi u 49. minuti imao i prvo vodstvo (20:19). Tu su prednost, od dva do tri gola, Dabrovi održavali do kraja susreta i na kraju zasluženo slavili 25:23.

Najučinkovitiji na susretu bio je gostujući Nikola Šolić sa 7 golova, a pet je pridodao Lucian Bura. Kod Dabrova, kojima je ovo bila sedma pobjeda u prvenstvu, 5 je golova postigao Bruno Levak, a po 3 su pridodali Tomislav Špruk, Filip Glavaš, Jurica Vidaček, Ante Marić i Jadranko Stojanović.

Bilo je to posljednje ovogodišnje kolo, a Premijer liga se nastavlja 10. veljače