Toplo vrijeme i brza vremena obilježila 4. kolo Zimske brdske lige Ivančice

Čak 20 trkača završilo utrku ispod sat vremena Čak 20 trkača završilo utrku ispod sat vremena Foto: TK Marathon 95

Neobično vrijeme, za ovo doba godine, izmamilo je na start 4. kola 21. izdanja Zimske brdske lige Ivančica čak 89 trkača i 19 trkačica, od kojih je i 12 debitanata. Temperatura na startu bila je 8,5 celzijevih stupnjeva, dok je natjecatelje na cilju dočekalo 3 stupnja.

Čak 20 trkača i jedna trkačica završili su utrku na 10 kilometara, od Prigorca do vrha Ivančice, brže od jednog sata, dok su prva dvojica išla ispod 50 minuta. Pobjednica u ženskoj konkurenciji Jasmina Ilijaš s 57 minuta i 10 sekundi tek je druga žena nakon Valentine Belović (55:08) koja je uspjela doći do cilja ZBL Ivančica za manje od sat vremena.

Borba za prvo mjesto u ukupnom poretku trenutno se svela na dva imena, Orešnik i Špehar. I u ovom kolu brži je bio Blaž Orešnik, član AK Ormož, s respektabilnih 49:01, nešto sporiji bio je Luka Špehar (BK Lastavica) s 49:27, dok je treći ciljem prošao Marko Gorički iz AK Zabok (51:06), kojemu je ovo bio i debitantski nastup na ligi. Do kraja su još tri kola i predstoji borba za ukupnu pobjedu.

Kod žena najbrža Jasmina Ilijaš, članica TK Marathona 95, s osobnim rekordom, prvi put ispod jednog sata. Druga klupska kolegica Maja Matačić s 1:06:40, dok je treća bila Ivančica Jež iz Globočca s 1:08:08.

Start sljedećeg, 5. kola, održat će se u nedjelju, 21. siječnja, u 9 sati kod križa u Prigorcu. Zimsku brdsku ligu Ivančica organizira varaždinski Trkački klub Marathon 95.