Članovi varaždinskog PK Barok na mitingu u Zagrebu Foto: PK Barok

Srebro za članicu Baroka Niku Dobovičnik na 10. Žapcu u Zagrebu

| 27.3.2017. u 13:17h | Objavljeno u Sport

U Zagrebu je održan 10. Plivački miting “Žabac 2017”. Bio je to peti ovosezonski Mini GP , koji je okupio 400 natjecatelja, među kojima 17 plivačica i plivača varaždinskog PK Barok. Od 68 starteva članovi Baroka isplivali su 62 osobna rekorda.

Barok su predstavljali Nika Dobovičnik, Anamarija Zavrtnik, Petra Gašparac, Lana Cvetko, Mila Mitrović, Dora Jurak, Hana Ivanković, Katja Balažinec, Elena Balažinec, Leona Juriša, Matej Čok, Erik Hunjek, Luka Štumberger, Niko Balenta, Ivan Turkalj, Luka Kokotec i Filip Kukec .

Nika Dobovičnik osvojila je  2. mjesto  na 400m slobodno – B norma za kadetsko prvenstvo i 5. mjesto na 100m slobodno. Anamarija Zavrtnik zauzela je 4. mjesto na 400m slobodno i 9. mjesto na 100m slobodno

Niko Balenta bio je 4. na 200m delfin – B norma za kadetsko prvenstvo i zauzeo 5. mjesto na 100m delfin. Luka Štuberger zauzeo je 4. mjesto na 200m leđno i 5. mjesto 400m mješovito, Erik Hunjek 5. mjesto na 200m leđno, Lana Cvetko bila je 13. na 100m delfin – A norma za kadetsko prvenstvo, a Petra Gašparac isplivala je u sve 4 utrke u  kojima je nastupila i ostvarila A norme za kadetsko prvenstvo (200m mješovito, 100m leđno,  200m leđno i  400m slobodno).