Sara Kolak europska prvakinja U-23 u bacanju koplja

Zlatna olimpijka Sara Kolak osvojila je večeras zlato i na EP U-23 u Poljskoj Zlatna olimpijka Sara Kolak osvojila je večeras zlato i na EP U-23 u Poljskoj

Ludbreška atletičarka Sara Kolak osvojila je prvo mjesto u bacanju koplja na Europskom atletskom prvenstvu U-23 koje se održava u poljskom Bydgoszczu. Zlatna olimpijka iz Rio de Janira je prvo mjesto i zlatno odličje osvojila s rezultatom 65 metara i 12 centimetara.

Druga je bila Latvijka Anete Kocina s rezultatom 64,47, a na trećem je mjestu završila Poljakinja Marcelina Witek, s rezultatom 63,03 metara.

Sara Kolak je 65,12 metara bacila u drugoj seriji, čime je postavila novi rekord europskih prvenstava za atletičare mlađe od 23 godine i postala neuhvatljiva za konkurentice.

U prom pokušaju koplje letjelo 63,12 metara, čime je Kolak preuzela vodstvo u finalu. U trećem je pokušaju napravila prijestup, u četvrtom je pokušaju imala rezultat 61,22, u petom je koplje letjelo 61,02 metra, a u šestom joj je pokušaju izmjerena daljina od 64,49 metra,što je bio drugi rezultat večerašnjeg finalnog natjecanja.