Rekordnih 16 medalja i 76 osobnih rekorda za PK Barok na 6. Festivalu plivanja Foto: PK Barok

Rekordnih 16 medalja i 76 osobnih rekorda za PK Barok na 6. Festivalu plivanja

| 11.4.2018. u 12:15h | Objavljeno u Sport

Proteklog vikenda održao se 6. mini Grand prix natjecanje „Festival plivanja“ u Zagrebu. Okupilo se rekordnih 511 plivačica i plivača iz 26 hrvatskih klubova, a mladi plivači PK Baroka ostvarili su izniman uspjeh i osvojili rekordnih 16 medalja, te veliki broj osobnih rekorda (76).

Prvog dana natjecanja, Niko Balenta se okitio zlatom u B kategoriji u disciplini 200 leptir, što je ujedno i kadetska A norma, te B norma za ml. juniorsko prvenstvo. Na 100 prsno, Petra Švetak je isplivala kadetsku A normu i zauzela 6. mjesto, također u B kategoriji. Izvrstan je bio i Filip Kukec koji je na 400 mješovito i 200 leptir bio 2. u C kategoriji, a isplivao je A normu u obje discipline.

Anamarija Zavrtnik je bila na korak do medalje na 100 leptir i isplivala je A normu u toj disciplini, kao i na 200 leđno. Luka Kokotec je isplivao A normu na 100 leđno, a Luka Štumberger je, s isplivanom A normom na 400 slobodno, osvojio 2. mjesto, te na 100 leđno isplivao B normu.

Leona Juriša je osvojila sjajno 3. mjesto na 200 leđno (A norma) i 100 leptir u C kategoriji. U D kategoriji Sara Marković osvojila je 3. mjesto na 100 leptir, te 2. mjesto na 200 mješovito. Na kraju subotnjeg dijela natjecanja, u B kategoriji, Nika Dobovičnik osvojila je zlato na 800 slobodno i isplivala A normu.

U nedjelju, drugog dana natjecanja, ponovno dobar rezultat Leone Juriše koja je osvojila dvije zlatne medalje u disciplinama 400 mješovito (B norma) i 200 leptir (A norma). Sara Marković je osvojila zlato na 200 leptir u D kategoriji, dok je Jana Čok bila 2. na 100 slobodno. Luka Štumberger je osvojio 3. mjesto na 200 mješovito i 100 prsno, te u obje discipline isplivao A normu.

Anamariji Zavrtnik je nedostajalo 8 stotinki do medalje na 400 mješovito, ali je bilo dovoljno za A normu. U istoj disciplini, Nika Dobovičnik je isplivala B normu. Petra Švetak je osvojila 3. mjesto na 200 prsno i isplivala A normu.

Svakako treba istaknuti i Doru Jurak koja je isplivala A normu na 200 leđno te Ivana Turkalja koji je isplivao A normu na 200 leptir.