Prvi gol Luke Ivanušeca u drugom nastupu za Vatrene na China Cupu

| 14.1.2017. u 12:30h | Objavljeno u Sport

Ljubešćanin Luka Ivanušec je u svim drugom nastupu za hrvatsku nogometnu reprezentaciju postigao i svoj prvi giol u dresu Vatrenih. Na China Kupu u susretu za treće mjesto u Nanningu, protiv domače reprezentacije Kine, Ivanušec je bio strijelac vodećeg gola za hrvatsku vrstu, sigurnom realizacijom nakon akcije s asistentom Tudorom.

Luka Ivanušec, inače igrač zagrebačke Lokomotive, je od prve minute dobio priliku zaigrati u sastavu reprezentacije, a povjerenje izbornika Ante Čačića opravdao je u prvom dijelu, točnije  u 36. minuti nadmetanja, kada je postigao svoj prvi pogodak za hrvatsku A vrstu i vodeći u današnjem nadmetanju s Kinom.

Na odmor su momčadi otišle s minimalnom prednošću Hrvatske, ali su u predposljednjoj minuti domaćini izjednačili, a nakon izvođenja jedanaesteraca Kinezi su slavili s ukupnih 5:4 (1:1). Bila je ovo druga utakmica na China Cupu koju su hrvatski reprezentativci izgubili nakon izvođenja jedanaesteraca.

KINA - HRVATSKA 5:4 (1:1, 0:1)
China Cup, susret za 3. mjesto
Stadion Guangxi, Nanning.

Sudac: H. J. Ko (Južna Koreja)

Strijelci: 0:1 - Ivanušec (36'), 1:1 - Jingbin (89')

Žuti kartoni: Jiakang (44'), Tudor (48'), Antolić (53')

Jedanaesterci: 1:2 - Pivarić, 2:2 - Hongbo, 2:3 - Ozobić, 3:3 - Zhongguo, Perošević - prečka, Xiaodong - Prskalo brani, 3:4 - Juranović, 4:4 - Jingbin, Mišić - Xiaotian brani, 5:4 - Jinxian

Kina: Xiaotian, Shuai, Xiaodong, Shanping (od 65' Jinxian), Zhunyi (od 46' Gang), Huikang (od 46' Rentian), Hongbo, Hanwen, Zhongguo, Min, Jiakang (od 75' Jingbin). Izbornik: M. Lippi.

Hrvatska: Prskalo, Pivarić, Datković, Filipović, Juranović, Antolić (od 65' Perošević), Mišić, Barišić (od 90+1' Ozobić), Ivanušec (od 80' Matas), Tudor (od 68' Šitum), Marić (od 46' Andrijašević). Izbornik: A. Čačić.