Ekipa PK Varaždina na Regionalnom prvenstvu u Sisku

PK Varaždin šest medalja u Sisku, regionalne prvakinje Jurković i Cmrečak

| 23.1.2017. u 09:43h | Objavljeno u Sport

U Sisku je održano Regionalno prvenstvo Hrvatske, Regija 4,  gdje je ekipa PK Varaždin, sastavljena od od 6 plivačica i četiri plivača (početnici, mlađi kadeti i kadeti), u konkurenciji 320 natjecatelja iz 14 klubova, osvojila četiri zlatne, te po jedno srebrnu i brončanu medalju.

Ivona Jurković osvojila je ukupno 4 medalje, zlato na 100 i 50 leđno, srebro na 100 mješovito i broncu na 50 slobodno, a uz medalje isplivala je i osobne rekorde u navedenim disciplinama.

Anamaria Cmrečak osvojila je dva zlata, na 100 i 200 prsno te ujedno u tim istim disciplinama isplivala A normu čime se plasirala na Prvenstvo Hrvatske. Na 200 mješovito zauzela je 4. mjesto, a na 100 leđno i sve tri ranije navedene discipline postavila je nove osobne rekorde.

Patricija Švetak uz nekoliko novih osobnih rekorda (50 i 100 prsno, 100 slobodno i 50 delfin), postigla je odlične rezultate, uzevši u obzir činjenicu da je plivala s godinu dana starijim natjecateljicama pa je tako na 50 leđno zauzela 5. mjesto, na 100 slobodno i 100 prsno 6.mjesto, na 50 delfin 7.mjesto,  na 50 prsno 8.mjesto, a na 50 slobodno 10.mjesto.

Svi ostali članovi PK Varaždin isplivali su i po nekoliko osobnih rekorda. Tamara Flegar na 100 slobodno, 100 i 200 prsno, 200 mješovito, David Brlenić na 100 slobodno, 100 prsno, 100 leđno, 200 mješovito, Vito Makoter na 100 slobodno, 100 leđno, 200 mješovito, Ivana Jakopanec na 100 slobodno i 100 leđno, Elena Samobor na 100 slobodno i 100 leđno, Adam Kazić na 50 prsno i Nikola Ključarić na 200 prsno.