PK Barok na međunarodnom mitingu "22. april" u Banja Luci osvojili 17 medalja

Ostvarili sjajne rezultate u velikoj konkurenciji Ostvarili sjajne rezultate u velikoj konkurenciji Foto: PK Barok

Proteklog vikenda, Plivački klub Barok je sudjelovao na međunarodnom mitingu „22.april“ u Banja Luci. Nastupilo je 6 članova kluba, Luka Cvetko, Elena Škrapec, Niko Balenta, Luka Štumberger, Luka Kokotec i Leona Juriša. U konkurenciji od 279 natjecatelja iz 23 kluba i 5 država ostvarili su odlične rezultate i osvojili 17 medalja (tri zlata, 10 srebra i četiri bronce).

Najuspješniji predstavnik bio je junior Luka Cvetko koji je u svim disciplinama izborio A finala. U D kategoriji osvojio je dva zlata na 50 i 100 m slobodno, te 2 srebra na 100 i 200 m leđno. U apsolutnoj kategoriji bio je zlatni na 50 m slobodno, dok je na 100 m slobodno i 200 m leđno bio srebrni, a na 100 m leđno brončani.

U tri A finala ušla je i Elena Škrapec koja je na 100m leđno zauzela 5. mjesto, na 100 m slobodno 6. mjesto te na 200 m leđno 6. mjesto u apsolutnoj kategoriji.

Mlađi plivači (kadeti) bili su također izuzetno uspješni. Niko Balenta je plivao u B finalu na 200 m delfin, 50 m leđno i 200 m mješovito. Niko je u B kategoriji osvojio 3. mjesto na 50 m leđno i 100 m delfin, dok je na 200 m delfin bio 2.

Luka Kokotec je, plivajući u popodnevnim B finalima, osvojio 3. mjesto na 200 m mješovito i 2. mjesto na 200 m leđno.

Luka Štumberger je, također, izborio 2 B finala, te u disciplinama 100 i 200 m slobodno osvojio dvije srebrne medalje i ujedno isplivao A norme za Kadetsko prvenstvo Hrvatske.

Leona Juriša je plivala u dva B finala i osvojila dvije srebrne medalje u disciplinama 50 i 100 m slobodno.