Petnaest medalja za domaće predstavnike na međunarodnom mitingu "Velika nagrada PKSJ" Foto: PK Varaždin/PK Barok

| 7.5.2019. u 08:37h | Objavljeno u Sport

Proteklog vikenda, PK Barok i PK Varaždin sudjelovali su na međunarodnom mitingu „Velika nagrada PKSJ“ u Sisku u konkurenciji od 150 natjecatelja iz 18 klubova

Za PK Barok su nastupili Luka Cvetko, Neven Lončarić, Elena Škrapec, Lovro Pintarić, Petra Gašparac, Noa Stolnik, Patricija Lončarić, Dora Jurak i Tamara Flegar te su osvojili su 13 medalja ( 4 zlata, 6 srebra i 3 bronce) i isplivali 16 osobnih rekorda. Najuspješniji je bio Luka Cvetko sa osvojena tri zlata: na 50 m leptir, 50 i 100 slobodno, dok je na 100 m leptir i 100 m leđno uz osobne rekorde osvojio srebro. Prema zbroju dva najvrjednija rezultata, Luka je osvojio prvo mjesto u seniorskoj kategoriji, te apsolutno treće mjesto.

U istoj kategoriji, Elena Škrapec osvojila je četiri medalje: na 200 m mješovito bila je prva, na 100 i 200 m leđno druga a na 50 m leptir treća. U kategoriji juniorki, Noa Stolnik osvojila je dvije srebrne medalje: na 100 i 200 m prsno, dok je Patricija Lončarić osvojila broncu, te isplivala A normu za Prvenstvo Hrvatske. U kategoriji mlađih juniorki, Tamara Flegar osvojila je broncu na 50 m prsno, a u disciplini 50 m slobodno isplivala je B normu za PH.

Za PK Varaždin je nastupio Karlo Hajdinjak i to na četiri discipline te osvojio dvije srebrne medalje (100 prsno i 200 mješovito) te je na 200 mješovito isplivao osobni rekord. Na 100 slobodno i 50 delfin zauzeo je visoko peto mjesto.