Paula Šimunčić (druga s lijeva) osvojila 43. mjesto u pojedinačnoj konkurenciji Foto: Facebook

Paula Šimunčić sa hrvatskom selekcijom osvojila osmo mjesto

| 28.4.2016. u 16:48h | Objavljeno u Sport

U Budimpešti se održalo Svjetsko školsko prvenstvo u krosu gdje je nastupila i članica Atletskog kluba Sloboda Varaždin, Paula Šimunčić.

Od 27 zemalja u konkurenciji školskih i selekcijskih ekipa nastupila je i hrvatska muška i ženska selekcijska ekipa u organizaciji Gimnazije Petra Preradovića iz Virovitice sastavljena od najboljih pojedinaca iz srednjih škola Lijepe naše. Na Margaret otoku gdje se održavalo natjecanje, hrvatska ženska selekcijska ekipa osvojila je ukupno osmo mjesto. Prvo mjesto osvojila je selekcijska ekipa Maroka, iza koje slijede Australija koje je dominirala u svim kategorijama prvenstva te Španjoska.

Trku dužine 3600 m, Paula je otrčala u vremenu od 12:22 što je bilo dovoljno tek za 43. mjesto u ukupnom poretku te drugo mjesto u hrvatskoj selekcijskoj ekipi.