Kristina Dudek, Marija Hižman, Ena Krebelj i Mateja Jambrović osvojili štafetu 4x400 m Foto: AK Sloboda

Osam medalja za AK Slobodu na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu

VV | 10.7.2017. u 12:36h | Objavljeno u Sport

U organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac, u Zagrebu je održano pojedinačno seniorsko prvenstvo Hrvatske gdje su atletičari i atletičarke varaždinske Slobode osvojili čak osam medalja.

Svoju sjajnu formu potvrdila Franja Želimorski. Nakon prošlotjedne pobjede na juniorskom prvenstvu Balkana fenomenalna, postala je i seniorska prvakinja Hrvatske bacivši koplje 50,24.

Odlična je bila i Kristina Dudek koja je pobijedila u utrci na 400 metara sa rezultatom 55,05, a treće mjesto osvojila je u utrci na 200 metara.

Zlatom se okitio i Mirko Mičuda u bacanju kladiva (64,11). Prva je bila i ženska štafeta 4×400 metara u sastavu Mateja Jambrović, Marija Hižman, Ena Krebelj i Kristina Dudek. Isti sastav ženske štafete, ali u utrci 4×100 metara, osvojio je drugo mjesto.

Matea Jambrović bila je odlična treća na 100 metara sa rezultatom 12,62, a u utrci na 400 metara treća je bila Marija Hižman (56.78).

Pravi peh imao je Karlo Marcijuš kome je bronca u utrci na 200 metara izmakla za tisućinku. Na prvenstvu nisu nastupili ponajbolji varaždinski atletičari kao David Šalamon i Gabrijel Stojanović koji slijedećeg tjedna, zajedno sa Franjom Želimorski nastupaju na Europskim prvenstvima u Poljskoj i Italiji.