Nogometaši Varaždina osvojili bod u Novigradu na otvaranju Druge HNL

Matej Senić došao je u redove Varaždina u ljetnoj stanci Matej Senić došao je u redove Varaždina u ljetnoj stanci Foto: fb nk varaždin

U utakmici 1. kola novog prvenstva u Drugoj HNL momčad Varaždina osvojila je bod odigravši u Novigradu s istoimenim domaćinom 1:1, poluvrijeme 1:0 za Varaždin.

Poveo je Varaždn u 32. minuti golom Mateja Senića glavom nakon kornera, domaćin je izjednačio u 55. minuti, a strijelac je bio Pilj.

- U prvom su dijelu domaćini imali dominaciju, ali ne kroz igru već kroz prekide. Mi smo poveli, a u drugom dijelu trebali smo prelomiti utakmicu, jer smo imali dvije lijepe prilike za postizanje gola, ali ih nismo realizirali, nakon čega smo primili gol. Na kraju moramo biti zadovoljni konačnim ishodom. Utakmica je bila otvorena, suparnik dobar, a konačni rezultat je realan - bio je prvi komentar utakmice trenera Varaždina Zorana Kastela.

U 2. kolu Varaždin će u subotu u 20 sati na stadionu Varteksa ugostiti Kustošiju, no prije toga će u srijedu igrati u pretkolu hrvatskog Kupa s Fruškogorcem u Iloku.