Desno krilo Dabrova Ante Tokić bio je prvo ime u večerašnjem susretu i trećoj pobjedi Dabrova

Na krilima Ante Tokića vrijedna pobjeda Dabrova u Kaštel Sućurcu

| 23.10.2016. u 19:37h | Objavljeno u Sport

U utakmici 5. kola Premijer hrvatske rukometne lige večeras je u Kaštel Sućurcu momčad GRK Varaždina 1930 pobijedila domaću Ribolu Kaštelu 29:28, poluvrijeme 13:10 za goste. Varaždinci, koji su večeras došli do treće pobjede u ovom prvenstvu, vodili su od prve minute susreta, a navjeća je prednost bila četiri gola. Do 54. minute Varaždinci su imali prednost od 3 gola, a onda su domaćini u 57. minuti izjednačili na 27:27.

Poslije toga su za goste pogađali Tokić i Huđ, koji je bio strijelac posljednjeg, odlučujućeg gola u 60. minuti, a za domaćine Banović, za konačnih 28:29 za goste.

U varaždinskom su sastavu najučinkovitiji bili Ante Tokić sa čak 14 golova iz 17 pokušaja, Vedran Huđ s 5 golova i Ivan Laljek s 4 gola, dok je vratar Matija Špikić imao je 10 obrana. Kod domaćina Dino Banović postigao je 13 golova.

U sljedećem 6. kolu gost GRK Varaždina 1930 bit će Rudar.