Marija Vugrinec 10. u ukupnom poretku žena

| 3.10.2016. u 10:01h | Objavljeno u Sport

Održan je Cres & Lošinj Trail Weekend. Ova dva kvarnerska otoka bila su mjesto održavanja trail utrke koncipirane od dvije zasebne etape, sa tri težinske kategorije; Challenger, Active i Light kategorija. Prva etapa bila je na otoku Lošinju, a druga na otoku Cresu.

Član SRD 315 Sjeverozapad Zenil Vugrinec zauzeo je 21 mjesto od 72 natjecatelja. Natjecao se najtežoj kategoriji na kojoj je prvog dana na Lošinju staza bila duga 23 km i s ukupnim usponom od 560 metara, dok je drugog dana na staza bila duga 22,9 km i imala je vertikalnog uspona 700 m.
Ove utrke povezale su ljepote oba otoka i njegovih skrivenih kutaka i isturenih vrhova u stilu trail utrke. Iako su obje utrke bile brze, staze su na mjestima bile tehnički dosta zahtjevne, pogotovo dijelovi sa kamenjem sakrivenim ispod trave i slabo prohodni tereni.

Osim Zenila Vugrineca iz SRD 315 Sjeverozapad, na utrci je nastupila i Marija Vugrinec, koja je zauzela 10.mjesto u ukupnom poretku žena i Igor Varga.