Na putu do finala, svladala je i Maju Dodik, prvakinju Bosne i Hercegovine do 18 godina Foto: TK Varteks

Lara Hraščanec zaustavljena na korak do titule na Prvenstvu Hrvatske u Zadru

| 24.1.2018. u 10:43h | Objavljeno u Sport

U organizaciji Teniskog kluba Dalmacija iz Zadra, od 19. do 23. siječnja održano je Dvoransko prvenstvo Hrvatske u uzrasnoj kategoriji do 16 godina, na kojem je članica Teniskog kluba Varteks, Lara Hraščanec (14), postigla veliki uspjeh plasiravši se u finale državnog prvenstva i osvojivši drugo mjesto.

Nakon odigranih kvalifikacija pravo sudjelovanja u glavnom turniru stekle su 32 najbolje tenisačice, a put do titule viceprvakinje Hrvatske, Hraščanec je započela kao 5. nositeljica pobjedom nad Larom Grulović (TK Medveščak) 6:3 i 6:3, da bi joj u drugom kolu pri rezultatu 3:2 zbog ozljede meč predala Maja Dodik (TK Orebić) koja je ujedno i prvakinja Bosne i Hercegovine do 18 godina.

U četvrtfinalu, Hraščanec je pobijedila prvu nositeljicu prvenstva Itu Habeković (HTK Zagreb) rezultatom 6:1 i 6:4, a u polufinalu Miu Rae Vićan (TK Iteam) također sa 6:1 i 6:4. U finalnom susretu bolja od Hraščanec bila je Antonia Ružić (TK Franjo Punčec) rezultatom 2:6 i 2:6.

Osim Hraščanec, na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske je nastupila i Ana Mukić iz TK Varaždina 1181 te je zasutavljena u drugom kolu protiv Hane Sokolović (HTK Zagreb) sa 6:2, 4:6 i 0:6, dok je u prvom kolu iznenadila 6. nositeljicu Petru Ivanišević (TK Lošinj-Jadranka) sa 6:0, 3:6 i 6:3.