Izgubili na gostovanju kod Medicinara 3:2 (27:25, 33:35, 25:17, 23:25, 15:13) Foto: Krešimir Đurić

Kitro Varaždin izgubio uz osvojeni bod, u nedjelju protiv Splita utakmica sezone

| 16.3.2017. u 08:00h | Objavljeno u Sport

Kitro Varaždin je izgubio i drugu utakmicu zaredom protiv Medicinara rezultatom 3:2 nakon domaćeg poraza u nedjelju, ali su postigli ono što su htjeli uzevši jedan bod na gostovanju nakon što ih je pogodila nova serija ozljeda u ekipi.

Obje momčadi, koje trenutno drže prva dva mjesta u Prvoj ligi, su žarko željele pobjedu u ovom susretu s obzirom da je Split uspio još jedno pobijediti trećeplasirani Zadar. Prvi set je pripao domaćinu 27:25, dok se u drugom setu vodila prava bitka koja je okončana tek kod rezultata 35:33 u korist varaždinske momčadi, treći set je glatko pripao domaćinu 25:17, dok je četvrti uzeo Kitro Varaždin rezultatom 25:23, a peti odlučujući set je kao i u susretu u Varaždinu opet pripao Medicinaru rezultatom 15:13.

Unatoč porazu, Kitro Varaždin je samo jednu pobjedu udaljen od osiguravanja drugog mjesta Prve lige koja iduće sezone vodi u Superligu, što je ujedno bio i cilj uoči ove sezone za domaći sastav. Utakmica sezone se igra u nedjelju u 19 sati u maloj dvorani Gradske sportske dvorani na Dravi protiv momčadi Splita.