Ostvario najbolji plasman od tri Hrvata na utrci Foto: Goran Razić, Kristijan Komarica

Istok Rodeš osvojio 30. mjesto na slalomu SP-a u St.Moritzu

| 19.2.2017. u 14:28h | Objavljeno u Sport

Zadnji je dan Svjetskog prvenstva u skijanju koje se održava u švicarskom Saint Moritzu, a posljednja disciplina je bila slalom na kojemu se natjecao i varaždinski skijaš Istok Rodeš koji je sa ostvarenim 30. mjestom završio svoj nastup na SP-u.

Na slalomu je nastupio pored druga dva hrvatska predstavnika Mateja Vidovića koji je zauzeo 35. i Ivice Kostelića koji je zauzeo 38. mjesto. Nakon prve vožnje u kojoj je Rodeš ostvario 41. mjesto, pravo nastupa u drugoj vožnji su imala 60 prvoplasiranih skijaša. U drugoj vožnji je uspio popraviti svoj plasman te skočiti za 11 mjesta, a na utrci je slavio Austrijanac Marcel Hirscher, drugi je bio također Austrijanac Manuel Feller, dok je treće mjesto pripalo Nijemcu Felixu Neureutheru

Konačno vrijeme utrke za Rodeša je bilo 1:39.63 što je bio zaostatak od 4.88 sekundi za pobjednikom.