FOTO Varaždinska Druga gimnazija u polufinalu Svjetskog školskog nogometnog prvenstva u Maroku

| 26.7.2023. u 12:06h | Objavljeno u Sport

Na Svjetskom školskom prvenstvu u nogometu koje se održava u gradu Rabatu u Maroku do 31. ovoga mjeseca, Hrvatsku predstavlja ekipa mladića iz varaždinske Druge gimnazije, koji su se danas pobjedom nad Gvinejom plasirali u polufinale.

Iako su gubili 1:0 na poluvremenu, hrvatski predstavnici nisu se predavali i u drugom poluvremenu s dva pogotka preokrenuli rezultat i plasirali se u polufinale Svjetskog školskog prvenstva u nogometu

Strijelci su u nastavku susreta bili Filip Hrženjak i Tin Levanić iz kaznenog udarca.

U sutrašnjem polufinalu hrvatski će predstavnici igrati protiv Francuske.

Varaždinska Druga gimnazija je u svojoj grupi bila prva, pobjedom protiv Kine 4:1 u 1. kolu i nerješenim rezultatom 1:1 protiv favorizirane Ukrajne u 2. kolu.

Prvi strijelac momčadi trenutačno je Filip Hrženjak, koji je postigao četiri gola, dva protiv Kine te po jedan protiv Ukrajine i danas protiv Gvineje.