FOTO Trkači Marathona 95 uspješni na maratonu u Rimu Foto: TK Marathon 95

FOTO Trkači Marathona 95 uspješni na maratonu u Rimu

Varaždinske vijesti | 22.3.2024. u 15:53h | Objavljeno u Sport

Ivan Golub istrčao najbolji hrvatski rezultat, a Alenka Bađun svoju prvu maratonsku utrku

Članovi Trkačkog kluba Marathon 95, njih 14-ero, sudjelovalo je na maratonskoj utrci u Rimu.

Odlazak u Vječni grad bio je prilika za spajanje sportskih i turističkih čari pa su prva dva dana iskorištena za razgledavanje i uživanje u ljepotama Rima.

Naravno, svima je na prvome mjesto ipak bila utrka, koja je održana u nedjelju, 17. ožujka, sa startom u 8:30. Trčalo se na uglavnom ravnoj, s tek otprilike 100 metara uspona i vrlo atraktivnoj stazi, koja je prolazila uz najveće rimske atrakcije kao što su Koloseum, Forum Romanum, Circus Maximus, Španjolske stube, Oltar domovine i prelazila je preko najpoznatijih rimskih trgova: Piazze Venezia, Navona, Popolo i naravno, trgom sv. Petra u Vatikanu.

– Vrijeme je na startu bilo ugodno, a prema podnevu sve toplije do 18 stupnjeva Celzijevih. Bez obzira na vrućinu, maraton je završilo ukupno 15.194 sudionika, a Kenija je odnijela pobjedu i u ženskoj i u muškoj konkurenciji. Ivyne Lagat je bila najbrža među ženama s rezultatom 02:24:35, dok je kod maratonaca slavio njezin sunarodnjak Asbel Rutto s novim rekordom staze 02:06:23 – poručili su iz TK Marathon 95.

Razloga za zadovoljstvo imaju i maratonci varaždinskog kluba. Ivan Golub je s vremenom 02:54:10 postavio osobni rekord te je ujedno bio najbrži hrvatski trkač na rimskom maratonu. Još dvojica maratonaca su u Rimu istrčala najbolje rezultate: Nino Banovec (03:30:41) i Marko Zorko (03:58:42).

Nastup u Rimu u posebnom sjećanju ostat će Alenki Bađun kojoj je to bila prva maratonska utrka, a kroz cilj je prošla s vremenom 05:05:13. Jakov Klapež je pak s vremenom 04:26:38 osvojio 4. mjesto u svojoj kategoriji.

Ostali maratonci redom su postigli sljedeće rezultate: Andrej Gužvinec 03:09:48, Perica Kaniški 03:55:30, Ana Pavčec-Kregar 03:58:42, Ladislav Gregorinčić 04:49:34, Lidija Vrbanić 04:51:58, Miroslav Hainž 04:51:58, Darko Težački 04:58:43, Miroslav Zebec 05:04:41 i Ivica Bađun 05:05:14.