Start maratona

Dva prva mjesta za KKK Varteks na 47. međunarodnom maratonu Brežice - Zagreb

| 9.10.2016. u 15:04h | Objavljeno u Sport

Članovi varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na 47. međunarodnom maratonu Brežice - Zagreb koji se održao na stazi dužine 42 kilometra s početkom na rijeci Krki kod mjesta Brežice u Sloveniji i ciljem kod Željezničkog mosta na rijeci Savi kod Zagreba.

Sudjelovalo je 130 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Zbog niskog vodostaja Save natjecanje je bilo vrlo naporno.

Članovi Varteksa nastupili su u turističkim kanu dvosjedima gdje je pobijedila je posada Damian Kukec i  Davorin Šestanj, a drugo mjesto osvojili su Darko Tomašek i Igor Krajcar.

Mlađi kadeti vozili su stazu od 2 kilometra na Savi u Zagrebu gdje je pobijedio Nikola Mavrić, dok je David Šestak bio četvrti.