Karlo Marciuš, Ena Krebelj, Paula Šimunčić i Orhideja Lešćak u Kruševcu Foto: AK Sloboda

Dobar nastup varaždinskih atletičara na Balkanskom prvenstvu

| 4.7.2016. u 10:55h | Objavljeno u Sport

U Kruševcu u Srbiji je održano Balkansko mlađe juniorsko prvenstvo u atletici. U reprezentaciji Hrvatske nastupilo je i četiri varaždinskih atletskih nada iz Atletskog kluba Slobode.

Sprinterka Ena Krebelj osvojila je drugo mjesto i srebrnu medalju u štafeti 4x100 m s vremenom 48.37 sekundi, te 10. mjesto na 100 m sa rezultatom 12,55 sekundi. Paula Šimunčić je u najtežoj disciplini 2000 m sa zaprekama osvojila osmo mjesto s vremenom 7 minuta i 47.73 sekundi,  dok je Orhideja Lešćak osvojila je 11. mjesto na 100 m s preponama sa vremenom 14.89 sekundi.

Kod muških, Karlo Marciuš osvojio je sedmo mjesto na 400 m s vremenom 51,74 sekundi.