CK Bravo osvojio dva zlata i broncu na Europskom prvenstvu u cheerleadingu Foto: Cheerleading klub Bravo

CK Bravo osvojio dva zlata i broncu na Europskom prvenstvu u cheerleadingu

| 4.7.2017. u 13:20h | Objavljeno u Sport

Članice varaždinskog Cheerleading kluba Bravo nastupile su na Europskom prvenstvu, koje se održalo tijekom vikenda u Zagrebu. Na prvenstvu je nastupilo 1800 cheerleadera iz 12 europskih zemalja, među njima i 32 varaždinske cheerleadersice, koje su postigle zapažene rezultate. Kadetkinje su osvojile prvo mjesto u kategoriji grupnih akrobacija u sastavu Nina Mrkonjić, Anamarija Mrkonjić, Tea Skupnjak, Martina Hižak Lucija Šavor. Kod kategoriji juniorskih grupnih akrobacija ekipa Brava u sastavu Lucija Rešetar, Ana Vučaj, Hana Hrešč, Klara Petric i Sofija Ščapec, osvojila je zlato. U kategoriji grupnog navijačkog plesa juniorke su osvojile treće mjesto, a kadetkinje četvrto. Pokroviteljica europskog natjecanja bila je predsjednica Republike Hrvatske, Kolinda Grabar-Kitarović.

- Rezultati su dokaz da smo zadnjih godina radili vrlo kvalitetno. Ostvarili smo uspješnu suradnju s gimnastičkim trenerom Emilom Šanjekom i cheerleading trenericom Lorom Lacković. I u narednom razdoblju planiramo nastaviti s kvalitetnim radom s mlađim uzrasnim kategorijama kao zalog za uspješnu budućnost kluba - rekla je voditeljica Brava Dunja Ščapec.