Članovi PK Varaždin na natjecanju u Pakoštanima Foto: pk varaždin

Četiri zlata Plivačkom klubu Varaždin u Pakoštanima

| 5.6.2017. u 10:19h | Objavljeno u Sport

U Zadru je održan 4. Falkensteiner Punta Skala. Član Plivačkog kluba Varaždin Tomislav Đuričin nastupio je na svojem prvom polutriatlonu (1900m plivanje, 90 km vožnje bicikla te 21,1 km trčanja), kojeg je i uspješno završio sa vremenom 5.50,27 te zauzeo 92. mjesto od ukupno 127 triatonaca.

U Pakoštanima je održan drugi Pine Beach X Weekend, natjecanja u plivačkom maratonu, triatlonu i aquathlonu. U konkurenciji klubova iz Zadra, Biograda, Splita i Orahovice, PK Varaždin postigao je odlične rezultate u aquathlonu te plivačkom maratonu na 1000 m i 4000 m.

U Mini Aquathlonu (50m plivanje i 500m trčanje) nastupila je najmlađa natjecateljica PK Varaždin Zala Tropp (2009.). U konkurenciji do 9 godina zauzela je 8. mjesto s vremenom 7,17. Zali je ovo bilo prvo natjecanje, na kojem je bila jedna od najmlađih.

U plivačkom maratonu na 1000 metara nastupile su Maja Ledenko, koja je osvojila zlatnu medalju u kategoriji 30-39 godina (vrijeme 23,42), Danijela Vrbanec, koja je osvojila zlatnu medalju u kategoriji 40-49 godina (20,11) te Anita Gabud, koja je bila srebrna u kategoriji 40-49 godina (23.25).

Jedina predstavnica PK Varaždin na plivačkom maratonu 4 000 metara bila je Emanuela Tropp. U kategoriji 30-39 godina, osvojila je zlatnu medalju s odličnim rezultatom 1.20,29. Muški dio ekipe također je ostvario lijep rezultat.

Na plivačkom maratonu 1000 m, Willi Tropp osvojio je srebrnu medalju u konkurenciji 13 do 14 godina, sa vremenom 14.38, što mu je donijelo treće mjesto u apsolutnoj kategoriji, dok je Ninoslav Petek osvojio zlatnu medalju u kategoriji 40+ sa vremenom 16,33.