Plivački klub Barok u Banja Luci ostvario odlične rezultate Foto: PK Barok

Banja Luka donijela srebro za Martinu Štefinec

PK Barok/Varaždinske vijesti | 28.4.2016. u 17:51h | Objavljeno u Sport

Na mitingu u Banja Luci, Plivački klub Barok je predstavljalo 13 članova: Nikola Briški, Luka Cvetko, Lea Ćelić, Neven Lončarić, Ida Marić, Mirta Piskač, Karlo Rajković, Elena Škrapec, Martina Štefinec, Ivan Vitković, Noa Stolnik, Buga Stipan i Mirta Vučetić. U konkurenciji 473 natjecatelja iz čak 53 kluba i 11 država, naši predstavnici su ostvarili odlične rezultate.

U jutarnjim dijelovima plivale su se kvalifikacije, a popodne A i B finala. Najuspješnija predstavnica bila je mlađa juniorka Martina Štefinec koja je osvojila srebrnu medalju u utrci 50 m prsno sa novim osobnim rekordom (36,17). Još je nastupila u B finalu na 200 m prsno, zauzevši četvrto mjesto.

U dva B finala ušla je i Ida Marić (50 m i 200 m prsno) koja je isplivala svoje osobne rekorde. Mirta Piskač je doplivala do A normi na 50 m i 200 m prsno. Nikola Briški je plivao u B finalu na 100 m leđno i 200 m mješovito, a Luka Cvetko na 400m slobodno i 200m mješovito. Oba plivača su ostvarila svoje osobne rekorde.