Današnje polufinale je repriza lanjskog finala!

| 3.1.2016. u 11:21h | Objavljeno u Sport

Odigrane su i utakmice četvrtfinala 36. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu, danas je polufinalni dan Pan kupa, a igrat će Big Bang TeamAutomobil Lončar Ducati i ASO PonosPodravski list Teatro!

Julerašnje četvrtfinale bilo je – realno – manje neizvjesno od osmine finala dan ranije. Neki su ishodi doduše bili preuvjerljivi, primjerice dosta vara startna 4:1 pobjeda ASO Ponosa nad Grosuplje avtom. Naime, slovenski je sastav već u 1. minuti tresao mrežu Krapinčana nakon izbačaja rukom vratara Aska Alića na isturenog Rusmira. Je li Rusmir uspio okrznuti loptu ili je izravno od vratara ušla u gol ostala je dvojba, dojam je da dodira nije bilo, što su potvrdili i suci ne priznavši pogodak. I nastavak je utakmice bio tvrd i neizvjestan, prvo poluvrijeme i polovina drugog bez pogodaka (od četvrtfinala seniori igraju dva puta 20 minuta), a onda je ASO Ponos u samo minutu i pol prelomio. Dino Kovačec u 32. i Danijel Vincelj u 33. minuti zabili su za 2:0, Grosuplje je uvelo igrača-vratara što nije donijelo smanjenje već novi gol Ponosa (Majcenić četiri minute prije kraja), tek je tada Rusmir smanjio na 3:1. Ostale su dvije i pol minute slovenskih napada, međutim sijevnula je još jedna kontra i Rumbak je u samoj završnici postavio konačnih 4:1.

U drugom četvrtfinalu Big Bang Team je također s rezultatski uvjerljivih 3:0 prošao u polufinale protiv Svježih jaja Vuk iz Čehovca, iako je i tu na semaforu pisalo 1:0 sve do dvije minute prije kraja (Anton Gaši je zabio krajem prvog poluvremena). Napadali su Međimurci cijelo drugo poluvrijeme, imali nekoliko prilika za poravnanje, a onda su Mario Čibarić u 38. minuti i Ivan Mikulić u zadnjim sekundama postavili konačnih 3:0.

Uslijedila je veteranska poslastica, po mnogima „finale prije finala“, u četvrtfinalu su se sastale dvije na papiru najjače seniorske momčadi. CB Star'S & Krovišta Bosilj & LA-GO keramika (Švigir, Suvajac, Čuljak, Morina, Hertl, Đulvat, Možanić, Stolnik...) i s druge strane branitelj naslova Ducati & Viz-Ex (Škerbić, Štefulj, Vincetić, Ribić, Ricardo...) potvrdili su visoka očekivanja, bila je to neizvjesna utakmica do zadnje sekunde. Ducati je poveo u 11. minuti lijepim pogotkom Vincetića nakon još ljepše odigrane akcije, međutim u zadnjm sekundama prvog poluvremena Hertl je izjednačio i na odmor se otišlo s 1:1. Taj je rezultat stajao sve do pet minuta prije kraja, a onda je Hertl zabio i drugi puta, za konačnih 2:1 i plasman Star's KBLG-a u današnje polufinale.

U trećem seniorskom četvrtfinalu presudio je jedan jedini pogodak, MIP Weyland iz Pušćina sa Sokserom i Krasniqijem kao pojačanjima odlično je parirao branitelju naslova Automobil Lončar & Ducatiju. Na semaforu je 0:0 pisalo sve do 11 minuta prije kraja, a onda je hrvatski reprezentativac u mini nogometu Zoran Lukavečki „prodao“ svoju klasičnu minijaturu i kroz noge vratara Tomašića zabio za, pokazalo se kasnije, konačnih 1:0.

Završno seniorsko četvrtfinale igrali su Podravski list Teatro iz Zagreba i varaždinski Junajted Interijeri Šestak. Ove su dvije momčadi međusobno igrale prve godine odigravanja u Areni, prije tri godine, tad je bilo 3:0 za zagrebačku ekipu. Junajtedu je četvrtfinale i „bez Teatra“ kao ukleto, tri puta su dogurali do te faze i sva tri puta ispali.

Naime, Teatro (Podravski list) je i jučer slavio 2:0, iako je činjenica da Junajted – mada oslabljen neigranjem Šivaka, Habruna, Margetića, Sajka i Brlečića – nije bio nimalo slabiji takmac, stvorio je štoviše više prilika od Zagrepčana i pravo je čudo što su sve ponajprije Kokotec, a onda i Šimek i Katalenić uspjeli promašiti. S druge strane, sjajni Davor Kanjuh zabio je za 1:0 u 16. minuti, četiri minute kasnije iz greške Junajteda i Sven Horvath je povisio na 2:0, bez puno velikih prilika Podravski Teatro je izborio polufinale.

Zadnja utakmica četvrtfinalnog programa ponudila je zadnje veteransko četvrtfinale, Sračinec – Cojones (Lepoglava), i bila je to prva subotnja utakmica koja je otišla u produžetak. Iako se nije uopće činilo tako, Srakari su vodili 1:0 (Elvis Plantak) i 2:1 (Igor Vučemilo, prethodno je za Cojones izjednačio Željko Šmuc) i – kad su se već gotovo svi gledatelji digli sa svojih sjedalica – šest sekundi prije kraja Danijel Ficko je donio remi, 2:2 za dodatnih 10 minuta. Ipak, Sračinec je tu bio prisebniji i s nova dva pogotka, Vinceka i Levanića, otišao s 4:2 u današnje polufinale.

SUBOTA, 02.01.2016. – ČETVRTFINALE
REZULTATI UTAKMICA
16:00    ASO PONOS (Krapina) – GROSUPLJE AVTO (Grosuplje)    4:1
16:50    SVJEŽA JAJA VUK (Čehovec) – BIG BANG TEAM (Zagreb)    0:3
17:40    (VET-ČF) STAR'S & BOSILJ & LA-GO – DUCATI / BILIKUM PETKOM    2:1
18:20    MIP WEYLAND (Pušćine) – AUTOMOBIL LONČAR & DUCATI (Varaždin)    0:1
19:10    PODRAVSKI LIST TEATRO (Zagreb) - JUNAJTED INTERIJERI ŠESTAK (Vž)    2:0
20:00    (VET-ČF) SRAČINEC VETERANI – COJONES (Lepoglava)    4:2 (2:2, pr.)

Polufinalni dan danas NUDI nove malonogometne poslastice od 15 sati. U prvoj utakmici dana će veterani CB Star's KBLG-a (navodno još dodatno pojačani Bišćanom, Šokotom i Marićom) i koprivnički OPG Radiček Petgrad Nikotrade tražiti finale, a onda – koju minutu prije 16 sati – prvo seniorsko polufinale koje je – repriza lanjskog finala! Big Bang Team (Zagreb) i Automobil Lončar & Ducati (Varaždin) lani su se sastali u finalnoj utakmici 10. siječnja i tad su Varaždinci s 3:1 odnijeli naslov. Zagrepčani imaju eto točno godinu dana kasnije minus jedan tjedan priliku za revanš, bit će to vrhunska malonogometna poslastica!

Odmah potom, u drugom veteranskom polufinalu, igrat će lanjski finalist CB Bilikum (Gavranović, Žganec, Tot, Šafarić, Đorđević...) i najugodnije iznenađenje turnira, NK Sračinec, a nakon treće polufinalne utakmice igrat će se i već najavljivana super ekshibicija – NK Varteks protiv Futsal Dinama! Dinamo će složiti sjajnu momčad i sam po sebi biti mamac za publiku, a za Varteks su – uz sjajne Varteksove haklere Soksera, Radića, Cvetka, Drožđeka i ostale – potvrđena i imena Brezovca, Golubara, Mujanovića, Vukmana, vratara Drevena... Za kraj dana – drugo seniorsko polufinale, također sjajno - krapinski ASO Ponos (dvostruki četvrtfinalist Varaždina, aktualni treći na Kutiji šibica) i Podravski list Teatro, finalist Varaždina prije tri godine.

NEDJELJA, 03.01.2016. – POLUFINALE

RASPORED UTAKMICA
15:00    (VET) CB STAR'S & BOSILJ & LA-GO (Koretinec) – OPG RADIČEK PETGRAD NT (KC)
15:50    (SEN) BIG BANG TEAM (Zagreb) – AUTOMOBIL LONČAR & DUCATI (Varaždin)
16:40    (VET) CB BILIKUM (Varaždin) – NK SRAČINEC VETERANI
17:30    Super ekshibicija NK VARTEKS (Varaždin) – FUTSAL DINAMO (Zagreb)
19:00    (SEN) ASO PONOS (Krapina) – PODRAVSKI LIST TEATRO (Zagreb)