Za Barok pet medalja na međunarodnom mitingu Sveti Nikola

| 14.12.2015. u 08:13h | Objavljeno u Sport

Na varaždinskim gradskim bazenima, u organizaciji plivačkog kluba Barok održan je jubilarni 5. Međunarodni miting plivački miting „Sv.Nikola“ na kojem je nastupio 339 natjecatelja iz 19 klubova iz 4 države. Na mitingu je sudjelovalo i 30 članova Baroka,koji su osvojili ukupno 5 medalja.

Petu godinu zaredom, u organizaciji Plivačkog kluba Barok održan je međunarodni plivački miting povodom zaštitnika grada Varaždina- Sv.Nikole. S obzirom na pravila sustava HPS-ovog Mini Grand Prix-a, u konkurenciji su bili kadeti i mlađi kadeti koji su raspoređeni u A, B i C kategoriju. Na trećem ovosezonskom mitingu iz Mini GP serije nastupilo je ukupno 339 natjecatelja iz 19 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Mađarske.

Uz medalje, organizatori su osigurali i nagrade koje su se uz dijelile trojici prvoplasiranih plivača i plivačica u svakoj disciplini i kategoriji. Osim nagrada sponzora za osvajače medalja, svi sudionici natjecanja i njihovi treneri darivani su poklon paketima. Pehare su dodjeljivani za najvredniji rezultat u A, B i C kategoriji. Posebno su novčanim nagradama sponzora nagrađeni plivač i plivačica sa najvrednijim zbrojem dvaju rezultata, te njihovi treneri. Kod plivačica nagradu je zaslužila Tesa Novak iz Olimpa, a kod plivača nagradu je odnio Vid Mihovilović iz Zagrebačkog plivačkog kluba.

Natjecanje je održano u jutarnjem i poslijepodnevnom dijelu, a plivalo se ukupno 11 disciplina u muškoj i isto toliko u ženskoj konkurenciji.

PK Barok na domaćem plivalištu predstavljalo  je 30 natjecatelja, od kojih 16 muških i 14 ženskih. Osvojili su ukupno 5 odličja od kojih jedno zlatno i četiri srebra. Medalje za Barok osvajali su: Nika Dobovičnik, Petra Gašparac, Melani Kliček i Leona Juriša.

Jedino zlato za Barok osvojila je mlađa kadetkinja Nika Dobovičnik koja je bila najbrža u utrci 200 slobodno, a još je osvojila i srebrenu kolajnu u disciplini 400 slobodno. Osim toga bila je i dva puta četvrtoplasirana. U istoj kategoriji srebrene medalje za Barok još su osvojile Leona Juriša i Melani Kliček. Leona je bila druga u disciplini 100 delfin, a Melani u utrci 100 prsno.

U kadetskoj konkurenciji srebro je osvojila Petra Gašparac u disciplini 200 leđno. Petra je isto kao i Nika, još dva puta bila četvrta.

Na korak do medalje osvajanjem četvrtih mjesta ostali su: Matej Čok, Erik Hunjek i Luka Štuberger.

Od plivača Baroka na natjecanju su nastupili još: Lovro Ranković, Fran Stolnik, Danijel gašparić, Vid Ilčić, Bruno Obrstar, Niko Balenta, Karlo Rogina, Luka Kokotec, Dorian Klepač, Fran Čurdija, Edi Jupić, Lujo Vincek, Filip Kukec, Lana Cvetko, Dora Jurak, Ivona Valentak, Mila Mitrović, Tea Zebec, Hana Ivanković, Anamarija Zavrtnik, Lara Ranković, Anja Mirilović i Jana Čok. Zbog ozljede na natjecanju nije nastupio najuspješniji Barokov plivač u kadetskom uzrastu Jakov Igrec.

Grad Varaždin i PK Barok pokazali su se kao odlični domaćini za mlade plivače i veliki broj gledatelja koji su jučer tijekom cijelog dana pohodili Gradske bazene. Sljedeći vikend Barok nastupa sa muškom i ženskom ekipom na ekipnom „C“ prvenstvu Hrvatske koje se održava u Rijeci, a Karlo Rajković nastupit će s reprezentacijom Hrvatske na Otvorenom prvenstvu Italije u Bresciji.