Poluzavršnica školskog državnog prvenstva regije sjever u šahu: Topličanci osvojili 2. mjesto

J.Š./Varaždinske vijesti | 1.3.2018. u 17:14h | Objavljeno u Društvo

U Gradskoj sportskoj dvorani Varaždin održano je, 27. veljače, Međužupanijsko ekipno školsko prvenstvo u šahu, odnosno poluzavršno natjecanje školskog državnog prvenstva regije sjever.

Osnovna škola Antuna i Ivana Kukuljevića iz Varaždinskih Toplica natjecala se u konkurenciji dječaka u sastavu: Hrvoje Hostnjak (8.a), Filip Križanić(8.a), Petar Križanić (4.b), Petar Kanešić (4.b) i Luka Lončarić (3.a).

U konkurenciji tri ekipe Toplički su šahisti osvojili 2. mjesto, odnosno u 1. kolu pobijedili su ekipu OŠ Čakovec rezultatom 3:1, a u 3. kolu izgubili su od jake ekipe iz Koprivnice rezultatom 3,5:0,5.

Kod djevojčica je 1. mjesto i plasman na završnicu državnog prvenstva osvojila ekipa PŠ Druškovec.

Snimljene partije i sve rezultate s natjecanja možete pronaći ovdje.