Enes Garibović ima ambicije ostvariti plasman na Olimpijske igre 2020. u Japanu

Enesu Gariboviću na Svjetskoj karate ligi u Maroku bodovi u kvalifikacijama za OI

| 24.4.2019. u 13:20h | Objavljeno u Sport

Na turniru Svjetske karate lige u Maroku značajne bodove u kvalfikacijskom ciklusu za Olimpijske igre ostvarili su Varaždinac Enes Garibović plasmanom u repasaž u kategoriji do 75 kilograma i Anđelo Kvesić koji je nastupio u četvrtfinalu kategorije iznad 84 kg.

Enes Garibović eliminirao je Kazahstanca Yermeka Ainazarova s 1-0 i izgubio od kasnijeg finaliste Iranca Ali Ashgara Asiabarija 6-0, a u repasažu do brončane medalje uspješniji je bio Azerbajdžanac Rafael Aghayev s 2-1.

Anđelo Kvesić se u kategoriji iznad 84 kg plasirao među osam najboljih. U prvom kolu bio je slobodan, potom je ostvario pobjede protiv Iranca Majida Nikohemmata sudačkim preglasavanjem nakon što je borba završila bez bodova, te Francuza Faadela Bousaga s 3-0. Kvesića je na putu do polufinala eliminirao Nijemac Jonathan Horne s 5-2.

Na natjecanju Svjetske lige u Rabatu sudjelovao je 661 senior iz 78 zemalja.