Francuska nanijela težak poraz Hrvatskoj na Euru u Poljskoj Foto: HRS

Francuska nanijela težak poraz Hrvatskoj na Euru u Poljskoj

| 23.1.2016. u 19:41h | Objavljeno u Sport

Na Europskom prvenstvu u rukometu u Poljskoj reprezentacija Francuske nanijela je večeras reprezentaciji Hrvatske jedan od najtežih poraza u međusobnim susretima. U drugoj utakmici druge faze natjecanja u Krakowu Francuska je slavila protiv Hrvatske rezultatom 32:24, poluvrijeme 16:10.

Utakmica je odlučena u posljednjih 10 minuta prvog dijela kada je Francuska napravila seriju 6:1. U 38. minuti Francuzi su imala i 11 golova prednosti (22:11).

U hrvatskoj reprezentaciji najučinkovitiji su bili Domagoj Duvnjak s 5 golova, te Marko Kopljar, Zlatko Horvat, Antonijo Kovačević i Ivan Slišković s po 3 postignuta gola. Kod Francuza Luc Abalo dao je šest golova, a Michail Guigou pet golova.

Hrvatski vratari Alilović i Stevanović imali su ukupno osam obrana (7+1), a francuski vratar Omeyer je sakupio 16 obrana. Ovim porazom Hrvatska je izgubila mogućnost plasmana u sljedeći krug natjecanja na Europskom rukometnom prvenstvu, u kojem će se odlučivati o medaljama.

- Htjeli smo trčati, nametnuti tempo, ali su nas Francuzi od prve minute uspavali, upali smo u njihov mlin i odigrali smo kako su oni htjeli. Već smo u prvom dijelu zabranili smo Omeyera, nakon čega j teško bilo igrati u nastavku. Treba čestita Francuzima, jer su pružili odlićnu partiju - komentirao je nakon susreta hrvatski igrač Ivan Čupić.

Posljednju utakmicu u prvoj skupini Hrvatska će odigrati 27. ovoga mjeseca u 20 sati i 30 minuta s domaćinom Poljskom.